Akrilik Zemin Kaplama Sistemleri, bitüm geliştirilmiş akrilik veya lastik tozu dolgulu, yastık, yüzey düzenleyici, akrilik kaplama ve akrilik son kat boya katmanlarından oluşmaktadır.

Zemin Kalınlığı2mm, 3mm
Renk SeçenekleriTalebe göre üretim
Kullanım AlanlarıAtletizm, Basketbol, Tenis, Voleybol, Çok Amaçlı Saha, Hentbol, Çocuk Oyun Alanı
 • Cushion Akrilik Zemin Kaplama
  Cushion Akrilik Zemin; Su bazlı akrilik reçine ve çeşitli sentetik içerikleri bulunan spor zeminleri yapımı için özel olarak tasarlanmış estetik ve uygun fiyatlı spor zemin kaplamasıdır. Tercihen asfalt üzerine veya özel astarı ile beton üzerine istenilen renklerde 2mm – 3 mm kalınlığında uygulanabilmektedir.
 • SBR Üstü Akrilik Kaplama
  SBR üstü Akrilik Kaplama; özellikle tenis kortları zeminleri için uygun bir yüzey sağlamaktadır. İleri seviye tenis kortları için tercih edilen bir zemin kaplamasıdır.
 • Yüksek Kalite
  Ürünlerimiz; en yüksek kalitede, etik standartlara ve teknik şartnamelere uygun olarak üretilmektedir.
 • Dayanıklı
  Sürtünmeye ve aşınmaya dirençli ürünlerimiz, farklı yükseklik, renk seçenekleri ve kendisine özgü karakteristiklerle birlikte sunulur.
 • Uzun Ömürlü
  Ürünlerimiz düzenli bakımla çok uzun ömür gidebilecek yapıdadır
 • Güvenli Zemin
  Farklı alanlara uyum sağlayarak düzgün ve eksiz bir güvenlik zemini oluşturur.
 • Yüksek UV Dayanımı
  UV dayanımı yüksek özel katkı maddesi ile üretilmiştir. UV ışınlarına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra soğuğa karşı da dirençlidir.
 • Doğa Dostu
  Çevre bilinciyle üretilmiş ürünlerimiz; etkin teknoloji ve bileşenler kullanımı ile geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşur.
 • TEKNOLOJİ
  Ürünlerimizde kaliteden ödün vermeden son derece teknolojik ortamlarda üretilen ürünler olup, kurulumlarında da son teknolojik sistemler kullanmakta ve işlerimizi itina ile yapmaktayız.
 • ENDÜSTRİ DENEYİMİ
  Sektörde yıllardır edindiğimiz deneyimlerimizle müşterilerimizin isteklerini karşılamak ve sorunlarını çözmek için gayret gösteriyoruz.
 • İSTATİSTİKLERİMİZ
  Sürekli artış gösteren istatistik ve hizmetimizden memnun referanslarımız ile gönlünüzü almaya hazırız.
 • İNOVASYON
  Yenlikçi ürünler ve sistemlerimiz ile sizlerin mekanlarına yeni bir hava katıyor, refah ortamını yükseltiyoruz.
 • MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ
  Bitirdiğimiz projelerimiz ile müşterilerimizin mutlu olmasını sağlıyor, bu mutluluğun kalıcı olması için çalışıyoruz.
 • SERTİFİKALI ÜRÜNLER
  Ürünlerimiz tamamen bakanlık onaylı ürünlerdir. Sağlığa uygun ürünler olmakla beraber aynı zamanda hijyeniktirler.

Spor Sahaları
Futbol Sahası Yapımı
Tenis Kortu Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Kapalı Halı Saha Yapımı
Klempli Spor Sahası
Ve daha birçok alanda….

Akrilik zemin kaplamaları basketbol, tenis, voleybol sahaları, yürüyüş, bisiklet yollarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.  Akrilik zemin kaplaması nedir sorusuna yanıt olarak kullanılacak olduğu yere ve kullanış amacına bağlı olarak çeşitli reçine ve ya sentetik dolgular ile ufak ve ya geniş alanlar için özel bir şekilde tasarlanmış olan açık ve kapalı alanlarda da kullanılabilen hijyenik, estetik, dekoratif, kaydırmaz, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara, hava koşullarına, ısı farklılıklarına dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir. Akrilik zemin kaplama m2 fiyatı projenizde istenilen özelliklere göre belirlenebilmektedir.

AKRİLİK ZEMİN KAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Dinlenme süresi bitmiş (14-21 gün), gerekli eğimleri verilmiş asfaltın üzerine uygulanır. Yüzeydeki gözeneklerin kapatılıp yapılacak akrilik kaplamanın zemine daha iyi yapışabilmesi için Acrylic Resulfacer uygulamasının ardından yaklaşık 1,00-1,50mm kalınlık elde edilebilen Akrilik kaplama yapılır. Zeminin kurumasının ardından oyun çizgileri çizilir. Özellikle tenis sporu için geliştirilmiş, Basketbol ve Voleybol saha zeminlerinde de kullanılan, bakım gerektirmeyen, uzun seneler arızasız hizmet veren, oyuncu sağlığına zarar vermeyen, bel ve ayak sakatlanmalarını ortadan kaldıran ve fevkalade üniform bir top sıçraması temin eden zemin kaplama çeşididir. İçindeki kauçuk granüller sayesinde  “Cushion katları“ oyuncu sağlığını göz önünde bulundurur ve yorulmayı uzun sürelere yayar. Kaplama için gerekli zemin asfalttır, beton üzeri uygulamalara garanti verilmez. Beton zemin üretiminde helikopter perdahı kullanılmalı ve son tepsi uygulanmamalıdır.

Alt yapısı beton olan sahalarda mukavemeti arttırmak ve beton ile üst yapı arasında bir nem bariyeri oluşturmak için “Su bazlı Epoksi Astar” kesinlikle kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Akrilik zemin kaplama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik standart sistem akrilik zemin kaplama, cushion sistem akrilik zemin kaplama, beton zemin üzerin mi yoksa asfalt zemin üzerine mi kaplanacağı, uygulamanın yapılacağı alan ve yere göre proje bazlı olarak belirlenebilmektedir. 

Akrilik Zemin Kaplamasında Kullanabileceğiniz Polymex Ürünleri

architeck-subscribe-image
Subscribe to Our Mailing List
Be aware of all the campaigns and innovations
en_USEnglish