26Nis 2014

Polyurea bir izosiyanat bileşeni ve poliyol karışım sonucu polimerizasyonu yoluyla sentetik reçine karışımı bileşeninin reaksiyon ürünü olarak elde edilen elastomer türüdür. Yunanca’da Üre ουρίας – “idrar” anlamına gelirken,  poli- πολυ “çok” kelime anlamına gelir.

Türkçe’de Polyurea “Poliüre” olarak Yunanca geliştirilmiş bir isimle tanımlanmaktadır. Polyurea’nın bulunuş yılları başlangıçta 1959’lara dayanmaktadır. İlk olarak spandex üretiminde, kullanılan kopolimerler olarakta bilinir. Polyurea, o yıllarda  teoride geliştirilmişse de gerçekte hayat bulamamıştır.

İki bileşenli poliüre sentetik reçine karışımı ile elastomer bir reaksiyon ürünü olarak sprey sistem olarak geliştirilmesi 1990’ın başlarında somut şekilde oluştu.

Polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir. Bu sistem bütünü, alanında çığır açan bir buluş olarak 21′inci yüz yılda yerini almıştır.  Hiç şüphesiz uzun yıllar kullanımı devam edecektir.

Polyurea sistemleri, sunduğu ayrıcalık ile tüm zemin kaplama metodların önüne geçmiştir. Bu sistem sayesinde, su yalıtımına uzun yıllar kesin çözüm bulunurken zemin kaplamalarına daha verimli bir yöntem sunmuş oluyor.

Polyurea Nasıl Elde Edilir?

İki bileşenli Polyurea, özel makina ekipmanları ile 70-80 º sıcaklıkta püskürtülerek yekpare olarak ek yersiz bir bütün olarak uygulanmaktadır. Uygulama yüzeyi metal, beton, ahşap yüzeylere astarlama sonrası tutunma gücü yüksektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Home Page http://hotdesigirlsfuck.com